نانتان را در سفره ی دیگران نگذارید

نانتان را در سفره ی دیگران نگذارید

گاهی سفره پهن می کنیم و حالا در این زمان، البته میز می چینیم. روی میز غذا و دسر را که حتما می گذاریم و گاهی ممکن است پیش غذایی هم تدارک ببینیم.

حالا من از شما می پرسم گذاشتن همه ی این غذاها در سفره ی کسی دیگر حتی اگر دوست ترین و نزدیک ترین فرد به ما باشد، چه احساسی برای شما ایجاد می کند. آیا حاضرید تمام زحمتی را که بابت تهیه این سه مرحله غذا کشیده اید دودستی تقدیم کس دیگری بکنید؟

این را داشته باشید. تا برایتان توضیح بدهم.

یادتان هست اوایل که فضای مجازی به خانه هایمان آمده بود در برنامه ویچت بودیم؟ بعدش ویچت کنار گذاشته شد و واتزاپ آمد. البته که فیلتر و اینها در کار نبود اقبال مردم و یا امکانات نرم افزار چنین مهاجرتی را ایجاد کرد.

بعدش تلگرام آمد. همه به تلگرام کوچیدند. با هزار امکانات. کسب و کارها راه اندازی شد و نویسنده ها کانال زدند. حتی دوره های آموزشی شروع شد والخ.

اما ناگهان میانه ی ما با سازنده یتلگرام شکرآب شد و تلگرم فیلتر شد. و همه سرگردان و حیران ماندند. اینجا آنهایی که قبلش به اینستاگرام آشنا شده بودند بردند. چون بساطشان را بردند آنجا پهن کردند. اینستا هم خوشحال، روزبروز امکاناتش را زیاد کرد و مردم هم خوشحال تر شدند. بعد زمزمه هایی برای فیلتر اینستا پیش آمد که خداراشکر به تحقق نپیوست.

اما از کجا معلوم چه خواهد شد؟ اگر فیلتر هم نشود خود اینستا گاهی هرکاری دلش بخواهد می کند. فیلتر هم دارد. خود اینستا را می گویم.

قصدم از گفتن اینها چه بود.

خود منهم به تازگیس در اینستا پیجی داشتم که در آن داستانک می گذاشتم و متاسفانه چند روز پیش مسدود شد. خیلی های دیگر را هم سراغ دارم که پیجهایشان به مشگل برخورد کرده و کل پیج حذف شده. بخصوص که نام بعضی ها را که اینستا تحریم کرده بود مثل شهید سلیمانی، در پیجشان و حتی در استوریهایشان آورده بودند. نه اینکه پیجشان مال اینکار باشد. تسلیتی گفته بودند و الخ

اما من چندین سال پیش،سال 91 و 92  یعنی حدود ده سال پیش، وبلاگی زدم و نوشته هایم را درآن گذاشتم. هربار هم متنی در آن می گذاشتم. چند وقت پیش سرچ کردم هنوز بود. در حالیکه پس ووردش را اصلا فراموش کرده ام و دیگر مطلبی در آن نمی گذارم.

حالا شاید خودتان به نتیجه ای که من می خواهم برسید رسیده باشید.

تمام غذایتان را در سفره ی یک شبکه ی اجتماعی نگذراید. اصل غذا را در سایت یاوبلاگتان. و پیش غذا یا دسر را در شبکه ها قرار دهید

0

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس